Dołącz do nas na Facebook'u
cheap ray ban sunglasses outlet cheap oakley outlet sale cheap Ray Ban sunglasses online cheap Ray Ban sunglasses outlet uk Cheap Ray Bans Outlet cheap ray bans sale cheap ray ban glasses Ray ban sunglasses for cheap cheap ray ban sunglasses cheap ray ban glasses outlet cheap ray ban glasses cheap oakley sunglasses outlet Wholesale oakley sunglasses cheap oakley sunglasses online occhiali da sole ray ban clubmaster oakley Italia ray ban italia
fake id california fake id online maker texas id best state for fake id fake id review illinois fake id fake id usa reddit fake id how to get a fake id how to get a fake id buy usa fake id buy fake id fake school id connecticut fake id cheap fake id best fake id fake id maker fake id god fake id website Fake id generator Fake id Fake id maker reddit fake id/ how to make fake id fake drivers license/ best fake id

Kościelisko – poznaj bliżej tę podhalańską perełkę

Tatry najczęściej kojarzymy z Zakopanem – zimową stolicą Polski. Jednak nie każdemu odpowiada spędzanie urlopu właśnie w tym mieście, które, według wielu zatraciło swój dawny urok i stało się kolejną komercyjną miejscowością turystyczną. Gdy jednak kochasz te strony, nie musisz rezygnować z udanego wyjazdu – postaw na mniejsze miejscowości, na przykład na Kościelisko. Dlaczego warto wybrać się właśnie tutaj?

Kościelisko to podhalańska wieś położona w gminie Kościelisko, kilkanaście minut jazdy od Zakopanego. Znajduje się w malowniczym Rowie Kościeliskim i rozciąga się na południowe stoki Pogórza Gubałowskiego i dochodzi do Doliny Kościeliskiej w Tatrach. W przeszłości Kościelisko było obszarem, na którym znajdowały się osady pasterskie, tak zwany polany, dlatego też miejscowość ta jest potocznie nazywana Polanami.

Dzięki tak pięknej okolicy Kościelisko jest wyjątkową propozycją dla osób poszukujących dobrego miejsca do wypoczynku w Tatrach – z okien rozciągają się zawsze przepiękne widoki, a bliskość szlaków turystycznych powoduje, że każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś interesującego, aby spędzić czas aktywnie – niezależnie od posiadanej kondycji. Dodatkowym atutem Kościeliska jest fakt, że miejscowość ta zachowała również swój tradycyjny urok, dlatego jest bardzo dobrym antidotum na Zakopane.

Atrakcje w Kościelisku i okolicach

W Kościelisku i okolicznych miejscowościach nie można się nudzić niezależnie od pory roku. Latem najczęściej przyjeżdżają tutaj amatorzy przemierzania górskich szlaków, ponieważ miejscowość tak jest kapitalnym punktem wypadowym na różne wycieczki. Przy ich planowaniu warto wziąć pod uwagę Drogę pod Reglami, która łączy wrota dolin tatrzańskich, czekają także Staw Smreczyński, Giewont, Morskie Oko czy Dolina Chochołowska, która wiosną pokrywa się kobiercem krokusów.

Zimą z kolei Kościelisko wybierane jest przez wielbicieli szusowania na białym puchu. Na uwagę zasługują przede wszystkim stoki narciarskie w kompleksie Szymoszkowa, gdzie znajduje się także basen geotermalny działający przez cały rok, również można wybrać się do centrum narciarsko-snowboardowego w Witowie. W okolicy Kościeliska znajdują się również piękne, ratrakowane trasy dla narciarzy biegowych.

Ci, którzy chcą bliżej zapoznać się z tradycjami regionu, powinni odwiedzić Muzeum Tatrzańskie oraz Chałupę Sabały, która nazywana jest także „Sabałówką” – jest to dom rodzinny znanego podhalańskiego górala – Jana Krzeptowskiego Sabały. „Sabałówka” znajduje się przy Drodze pod Reglami.

Gdzie przenocować w Kościelisku?

Ze względu na fakt, że obecnie Kościelisko ma charakter miejscowości turystycznej do wyboru jest wiele różnych ofert noclegowych. Jeżeli chodzi o komfortowe noclegi w Kościelisku, do wyboru są między innymi prywatne kwatery, a także wille i pensjonaty.

Na wyjątkowy wypoczynek zaprasza Pensjonat Tatry działający w Kościelisku – to tutaj dla gości przygotowano wygodne pokoje urządzone w tradycyjnym stylu, wyśmienitą kuchnię, kameralne mini SPA i szeroką gamę udogodnień, aby pobyt był w pełni udany. Istnieje również możliwość organizacji spotkań biznesowych.