Dołącz do nas na Facebook'u
cheap ray ban sunglasses outlet cheap oakley outlet sale cheap Ray Ban sunglasses online cheap Ray Ban sunglasses outlet uk Cheap Ray Bans Outlet cheap ray bans sale cheap ray ban glasses Ray ban sunglasses for cheap cheap ray ban sunglasses cheap ray ban glasses outlet cheap ray ban glasses cheap oakley sunglasses outlet Wholesale oakley sunglasses cheap oakley sunglasses online occhiali da sole ray ban clubmaster oakley Italia ray ban italia
fake id california fake id online maker texas id best state for fake id fake id review illinois fake id fake id usa reddit fake id how to get a fake id how to get a fake id buy usa fake id buy fake id fake school id connecticut fake id cheap fake id best fake id fake id maker fake id god fake id website Fake id generator Fake id Fake id maker reddit fake id/ how to make fake id fake drivers license/ best fake id

Jesteś osobą młodą i przedsiębiorczą? Wykorzystaj środki pochodzące z funduszy unijnych, aby założyć firmę

Osoby, które nie pracują i nie uczą się, mogą liczyć na wsparcie choćby na otwarcie własnej działalności. Jesteś zainteresowany? W takim razie dowiedz się więcej o funduszach europejskich i przekonaj się, że sięgnięcie po nie faktycznie się opłaca.

Zanim otworzysz firmę

Załóżmy, że jesteś zainteresowany założeniem działalności gospodarczej. Masz pomysł – chcesz otworzyć sklep internetowych lub warsztat samochodowy. W każdym przypadku potrzebujesz pieniędzy, bo musisz nabyć odpowiedni sprzęt. Jeżeli nie posiadasz oszczędności, z których mógłbyś sfinansować jego zakup, to możesz skorzystać z dotacji. Pozyskane środki spożytkujesz na zakup wszystkich niezbędnych ci urządzeń, dzięki którym będziesz mógł prowadzić działalność.

Jeżeli chcesz założyć firmę i jednocześnie skorzystać z dotacji pochodzących ze środków unijnych, to powinieneś zarejestrować się jako osoba bezrobotna w najbliższym urzędzie pracy. Dlaczego? Ponieważ to jeden z warunków, aby otrzymać środki. Dodatkowo pracujący tam specjaliści pomogą ci w staraniu się o dotację.

Przyda się biznesplan

Gdybyś posiadał zdolność kredytową i chciał uzyskać kredyt z banku na otwarcie działalności gospodarczej, musiałbyś przedstawić biznesplan. Ten przyda się również wówczas, gdy starasz się o dotację unijną. Dlaczego?

Sporządzając biznesplan, będziesz dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy i na co potrzebujesz. To jednak nie wszystko, bo na podstawie zgromadzonych danych będziesz mógł również ocenić, na ile twój pomysł na biznes jest konkurencyjny.

Jeżeli nie masz doświadczenia w sporządzaniu biznesplanów, to możesz skorzystać z pomocy specjalisty zatrudnionego w urzędzie pracy. Po przygotowaniu tego dokumentu, łatwiej będzie ci też wypełnić wniosek o przyznanie dotacji.

Wysokość wsparcia – na ile możesz liczyć?

Dotacja na założenie firmy wynosi maksymalnie 24 000 zł. Właśnie o taką kwotę możesz się starać, jeżeli zdecydowałeś się prowadzić własny biznes.

Pozyskane środki możesz wykorzystać na zakup m.in.:

  • środków trwałych,
  • wartości niematerialnych i prawnych.

Oznacza to, że otrzymanych pieniędzy nie będziesz mógł przeznaczyć np. na opłacenie wynajmowanej przestrzeni biurowej lub składek ZUS.

Więcej informacji o dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej znajdziesz na tej stronie internetowej: https://www.ideabank.pl/dotacje-na-zalozenie-firmy-z-powiatowego-urzedu-pracy.

O czym pamiętać?

Wsparcie ze środków unijnych dla osób, które dopiero zamierzają założyć działalność gospodarczą, jest przyznawane w formie bezzwrotnej. Oznacza to, że nie będziesz musiał zwrócić otrzymanych środków. Pozostaje jednak kwestia ich rozliczenia w dokumentacji firmy.

Nie zamierzasz samodzielnie prowadzić księgowości swojej firmy – chcesz nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, odciążając się tym samym? W takim razie sprawdź, czy wybrane przez ciebie będzie w stanie rozliczyć środki, które zostały ci przyznane. W przeciwnym razie musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić specjalistom, którzy będą ci w stanie pomóc w tym zakresie.