Dołącz do nas na Facebook'u
cheap ray ban sunglasses outlet cheap oakley outlet sale cheap Ray Ban sunglasses online cheap Ray Ban sunglasses outlet uk Cheap Ray Bans Outlet cheap ray bans sale cheap ray ban glasses Ray ban sunglasses for cheap cheap ray ban sunglasses cheap ray ban glasses outlet cheap ray ban glasses cheap oakley sunglasses outlet Wholesale oakley sunglasses cheap oakley sunglasses online occhiali da sole ray ban clubmaster oakley Italia ray ban italia
fake id california fake id online maker texas id best state for fake id fake id review illinois fake id fake id usa reddit fake id how to get a fake id how to get a fake id buy usa fake id buy fake id fake school id connecticut fake id cheap fake id best fake id fake id maker fake id god fake id website Fake id generator Fake id Fake id maker reddit fake id/ how to make fake id fake drivers license/ best fake id

Jak wybrać najlepszą lokatę terminową?

Lokaty terminowe to lokaty cieszące się największą popularnością wśród klientów indywidualnych. Jeżeli również ty chcesz zdeponować swoje oszczędności na lokacie, sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, porównując dostępne oferty.

Wśród produktów oszczędnościowych to właśnie lokaty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych. Nie powinno to dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że klienci nie ponoszą ryzyka i mogą liczyć na zysk wyższy niż w przypadku ulokowania pieniędzy na rachunku oszczędnościowym.

Każdy, kto zamierza założyć lokatę, powinien odpowiednio wcześniej zapoznać się z listą aktualnie oferowanych. Pomocny będzie zatem ranking lokat bankowych, w którym znajdą się podstawowe informacje na temat poszczególnych produktów. Mimo że skorzystanie z takiego rozwiązania wydaje się uzasadnione czasowo i ekonomicznie, to jednak zainteresowani założeniem lokaty muszą wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. W rankingach zazwyczaj jest podawana tylko część informacji na temat produktów. Czy to w zupełności wystarczy, by wybrać najlepszą lokatę?

Na to zwróć uwagę, wybierając lokatę

Eksperci z branży finansowej wskazują kilka czynników, które są kluczowe przy wyborze lokaty. Oto najważniejsze:

  • Wysokość oprocentowania. Od wysokości kapitału i oprocentowania zależy, ile odsetek bank wypłaci klientowi po wygaśnięciu umowy. Uwagę warto zwrócić na dwie kwestie. Pierwsza to rzeczywista roczna stopa oprocentowania – to właśnie od tego czynnika zależą zyski. Patrząc na oprocentowanie podane w reklamie, można się rozczarować – zysk będzie niższy. Drugą jest ograniczenie kapitału. Niektóre banki pozwalają na dobrze oprocentowanej lokacie zdeponować tylko pewną kwotę, np. 10 000 zł. Nadwyżka najczęściej jest gorzej oprocentowana.
  • Rodzaj oprocentowania. Nie zawsze bank oferuje oprocentowanie stałe. Zmienne oprocentowanie może, ale nie musi, klientowi przynieść większy zysk – wszystko zależy od zmian stóp procentowych NBP. Warto wziąć to pod uwagę.
  • Częstotliwość kapitalizacji odsetek. Zasada jest prosta – im częściej miejsce będzie dokonywana kapitalizacja, na tym wyższy zysk może liczyć klient. Jeżeli masz wybrać między lokatą z kapitalizacją miesięczną i półroczną, to pierwsza opcja będzie dla ciebie korzystniejsza.
  • Wysokość opłat. Zdarza się, że bank nalicza dodatkowe koszty związane z otwarciem lokaty. Taka sytuacja może mieć miejsce wówczas, gdy nie jesteś klientem banku, w którym zamierzasz zamrozić kapitał na lokacie.

Zwróć uwagę, czy wybrany przez ciebie ranking porównuje lokaty, biorąc pod uwagę wymienione czynniki. Jeżeli tak, śmiało możesz dokładniej zapoznać się z ofertami uznanymi w rankingu za godne polecenia.

Jak założyć lokatę?

Założenie lokaty nie zawsze musi oznaczać konieczności udania się do banku. Dziś banki oferują swoim klientom dostęp do bankowości internetowej. Problem może jednak pojawić się wówczas, gdy chcąc założyć lokatę, będziesz musiał najpierw założyć rachunek bankowy. Choć dziś standardem jest darmowe otwarcie i prowadzenie kont bankowych, to jednak od czasu do czasu pojawiają się oferty płatne. Jeżeli nie chcesz wydać zarobionych odsetek na utrzymanie produktu, z którego nie będziesz korzystał, również powinieneś zwrócić uwagę na tę kwestię.