Dołącz do nas na Facebook'u
cheap ray ban sunglasses outlet cheap oakley outlet sale cheap Ray Ban sunglasses online cheap Ray Ban sunglasses outlet uk Cheap Ray Bans Outlet cheap ray bans sale cheap ray ban glasses Ray ban sunglasses for cheap cheap ray ban sunglasses cheap ray ban glasses outlet cheap ray ban glasses cheap oakley sunglasses outlet Wholesale oakley sunglasses cheap oakley sunglasses online occhiali da sole ray ban clubmaster oakley Italia ray ban italia
fake id california fake id online maker texas id best state for fake id fake id review illinois fake id fake id usa reddit fake id how to get a fake id how to get a fake id buy usa fake id buy fake id fake school id connecticut fake id cheap fake id best fake id fake id maker fake id god fake id website Fake id generator Fake id Fake id maker reddit fake id/ how to make fake id fake drivers license/ best fake id

Chcesz mieć aktywny urlop? Sprawdź jak możesz to zrobić

Wybierając miejsce, w którym chcemy spędzić urlop już w fazie jego planowania zastanawiamy się jakie atrakcje na nas czekają. W zależności od tego czy zdecydujemy się na góry, słoneczne plaże czy też duże miasta miejsca, które będziemy chcieli zobaczyć będą się różniły. Będzie się także różnił sposób w jaki się do nich dostaniemy. Podróż samochodem, autobusem czy koleją nie zawsze będzie się wiązała z komfortem. Co więcej, na miejscu będziemy się zastanawiać, gdzie najlepiej zaparkować samochód tak, aby do naszego celu nie przemierzać pieszo kilku kilometrów, a na sam parking nie wydać fortuny. Długie godziny spędzone za kółkiem, albo w niewygodnym autobusie bardzo nas zmęczą i zamiast aktywnie spędzić czas będziemy myśleli tylko o tym, kiedy będziemy mogli udać się na drzemkę w wygodnym łóżku. Co zatem zrobić, aby aktywnie spędzić czas i zobaczyć jak jednocześnie nie tracąc przy tym pieniędzy ? To proste – wybierzmy rower.

Przyjaciel rower

Turystyka rowerowa z roku na rok staję się coraz bardziej popularna. Nie ma się co dziwić. Rowerem dojedziemy do wielu miejsc, do których innym środkiem transportu często ciężko się dostać. Ponadto pokonując kolejne kilometry mamy poczucie, że robimy coś dobrego dla naszego organizmu. Wybierając rower wybieramy zdrowie. Poprawiamy nie tylko wydolność oddechową, ale także ogólną kondycję naszego organizmu. Zwiększa się także poziom endorfin w naszym organizmie, a jeśli trasa jest wymagająca – także poziom adrenaliny. Czujemy się przyjemnie zmęczeni i mamy ochotę na więcej.

Jak wybrać najlepszy?

Decydując się na rowerowy wypad musimy się także do niego dobrze przygotować. Najważniejszy jest oczywiście sam rower. Jeśli zdecydujemy się na kupno nowego roweru, wybierzmy taki, który posłuży nam przez długie lata. Obecnie sklepy rowerowe oferują nam szeroką gamę przeróżnych  modeli rowerowych począwszy od najpopularniejszych rowerów miejskich, na specjalistycznych rowerach przeznaczonych do jazdy w trudnym terenie skończywszy. Czasy, kiedy w sklepach były tylko składaki i popularne szosówki bezpowrotnie minęły. Teraz możemy dowolnie wybierać w typach i rodzajach rowerów. Bez dokładnie sprecyzowanych kryteriów kupno roweru może się okazać nie lada wyzwaniem. Ceny rowerów także są różne. Niektóre modele możemy kupić za mniej niż 1000 zł.Czym zatem powinniśmy się kierować aby wybrać najlepszy? Poniżej przedstawiamy kilka popularnych typów.

  • - Rower szosowy – jego popularność od lat jest bardzo duża. Jak sama nazwa wskazuje jego przeznaczeniem jest asfalt. Cechą charakterystyczną roweru szosowego są duże ,wąskie koła i gładkie opony a także zagięta w dół kierownica. Od ramy natomiast zależy czy nasz rower szosowy będzie miał charakter sportowy czy endurance pozwalający na przyjęcie bardziej komfortowej, turystycznej pozycji za kierownicą, a tym na pokonywanie dłuższych tras. Z rowerów szosowych wywodzi się jeszcze kilka innych typów takich jak rowery przełajowe czy torowe
  • - Rower szosowo-górski – to rower typowo turystyczny. Na jego wyposażenie składają się błotniki, bagażnik a często także dynamo z oświetleniem. Opony są szersze niż w rowerach szosowych. Taki typ roweru dobrze sprawdzi się zarówno na drogach asfaltowych jak i na twardych gruntowych ścieżkach.
  • - Rower miejski – inaczej holenderka jest bez wątpienia najpopularniejszym typem roweru. Sposób skonstruowania ramy umożliwia jazdę w pozycji wyprostowanej oraz łatwiejsze wsiadanie, dzięki czemu nie obciążamy naszego kręgosłupa. Rowery miejskie charakteryzują się także możliwością zmiany biegów na tak zwanym postoju, bez konieczności jazdy, a ponadto posiadają szereg akcesoriów, które nie tylko uprzyjemnią nam podróżowanie ale także będą wyróżniały nasz rower. Sprawdź więcej na https://www.bikester.pl/

Postaw na styl i bezpieczeństwo

Poza rowerem ważny jest także nasz ubiór. Powinien być wygodny i nie krępować ruchów. Idealne są oddychające kurtki typu softshel oraz wygodne spodenki rowerowe. Dzięki specjalnym wkładkom po zejściu z roweru nie będzie nam dokuczał ból spowodowany uciskiem mięśni pośladkowych przez siodełko i wyrostki kulszowe. Poza ceną zwróćmy także uwagę na jakość wykonania oraz rodzaj materiału z jakiego powstały spodenki. Na dłonie załóżmy rękawiczki, które uchronią nas przed nadmiernym poceniem rąk podczas jazdy, a także przed powstaniem pęcherzów spowodowanych długim i kurczowym trzymaniem kierownicy. Kolorystyka odzieży rowerowej jest prawie tak samo szeroka jak gama rowerów. Od nas zależy na jakie barwy się zdecydujemy. Za sprawą ciekawie dobranej kolorystyki będziemy na trasie niepowtarzalni. Pamiętajmy też o zabezpieczeniu głowy. Kaski zapewniają nam dobrą ochronę bez względu na to jaką trasę wybierzemy. Ich ceny zaczynają się od 120 zł. Poza ochroną nas samych zaopatrzmy się również w solidne zabezpieczenia rowerowe. Kłódki i łańcuchy ochronne można nabyć w sklepach online już od 15 zł.

Pamiętając o naszych radach będziecie odpowiednio przygotowani do każdej wycieczki rowerowej bez względu na jej poziom trudności. Jesteśmy pewni, że pokochacie taki aktywny rowerowy wypoczynek.